Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Zebrania sołeckie - podział funduszu sołeckiego na 2023 rok

  Brak opisu obrazka
  Tradycyjnie w sierpniu i wrześniu odbywają się zebrania sołeckie, których tematem jest podział funduszu sołeckiego na kolejny rok. Informacja o zebraniu sołeckim jest wcześniej przekazywana przez sołtysów w tradycyjnie przyjęty dla danej miejscowości sposób. Poniżej prezentujemy przyjęty terminarz i miejsca zaplanowanych spotkań w naszej gminie. 
  Data publikacji: 11-08-2022 16:30
 • Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Antonie

  Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Antonie, gm. Olszewo – Borki wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
  Data publikacji: 11-08-2022 11:38
 • Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Kruki

  Obwieszczenie  o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Kruki, gm. Olszewo-Borki wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
  Data publikacji: 11-08-2022 11:31
 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Brak opisu obrazka
  W ramach współpracy pomiędzy Komendą Miejską Policji w Ostrołęce a samorządem Gminy Olszewo-Borki, dyrektorami placówek oświatowych, pracownikami  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podejmujemy wspólne działania informacyjno–edukacyjne propagujące identyfikację lokalnych zagrożeń, zachęcamy mieszkańców  gminy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
  Data publikacji: 09-08-2022 15:00
 • Dworek w Przystani z nową instalacją grzewczą

  Brak opisu obrazka
  Wczoraj w Zabytkowym Dworku w Przystani wójt Aneta Larent podpisała umowę na realizację zadania pn. ,,Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację zabytkowego dworu w Przystani”. Umowę ze strony wykonawcy podpisał Pan Marek Pikuliński prezes zarządu firmy R-TECH Sp z. o. o z Warszawy, która w ramach przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. 
  Data publikacji: 09-08-2022 13:03
 • Fundusz Gwarancji Rolnych

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Państwo, w odpowiedzi na problemy związane ze wzrostem stóp procentowych oraz problemów związanych z bieżącym finansowanie gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw sektora przetwórstwa rolno-spożywczego został zwiększony poziom dopłat do oprocentowania kredytów obrotowych z gwarancją FGR do 5 %. 
  Data publikacji: 04-08-2022 08:10
 • Unieszkodliwianie i usuwanie wyrobów zawierających azbest z obszaru Gminy Olszewo-Borki w 2022 roku

  Brak opisu obrazka
  W dniu 8 lipca na terenie naszej gminy zakończono realizowanie zadania "Unieszkodliwianie i usuwanie wyrobów zawierających azbest z obszaru Gminy Olszewo-Borki w 2022 roku", na które uzyskaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 30 576,00 zł. Koszt całkowity zadania – 43 680,00 zł.  
  Data publikacji: 03-08-2022 14:10
 • Przebudowa drogi w Mostówku – umowa podpisana

  Brak opisu obrazka
  W ubiegłym tygodniu  Wójt Aneta Larent podpisała umowę z wykonawcą dotyczącą przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych  o nr ewid. 97 w miejscowości Mostówek. W ramach prac zostanie wykonana nawierzchnia z kruszywa łamanego o długości 0,578 km i szerokości 5 metrów. 
  Data publikacji: 03-08-2022 13:14
 • Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 31 sierpnia

  Brak opisu obrazka
  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.
  Data publikacji: 03-08-2022 11:37
 • Modernizacja SUW w Nowej Wsi – umowa podpisana

  Brak opisu obrazka
  W piątek 29 lipca br. Wójt Aneta Larent podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. ,,Modernizacja stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową rozdzielczą w miejscowości  Nowa Wieś”.
  Data publikacji: 01-08-2022 13:58
Wersja XML